Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Sjukhus i Storbritannien har börjat operera med Implanticas RefluxStop

Medicinteknikbolaget Implanticas metod för att behandla sura uppstötningar, RefluxStop, har börjat tillämpas på Spire Manchester Hospital. Det framgår av ett pressmeddelande.

Sjukhuset är en del av Spira Healthcare Group, som driver 39 sjukhus och 8 kliniker i England, Wales och Skottland.

Storbritannien har över 4,5 miljoner dagliga refluxpatienter och Implanticas vd Peter Forsell räknar med att fler sjukhus och Key Opinion Leaders kommer börja operera med RefluxStop-metoden.

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Nyheter om Implantica

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Implantica

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt