Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Ecomb får kompletterande order till Econotre-projektet

Industribolaget Ecomb har fått en kompletterande order kopplat till Econotre-projektet. Det är dock inte från anläggningsägaren och slutkunden Econotre utan från Roche Technologies från Lyon som har kontrakterats för stora delar av installationsarbetet där det även ingår viss utrustning.

Ecomb kommer att leverera en del av den utrustningen och ordervärdet uppgår till cirka 0,8 miljoner kronor, enligt ett pressmeddelande.

Ecomb fick i januari en beställning värd 2,2 miljoner kronor från Econotre.

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Nyheter om ECOMB

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien ECOMB

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt