Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Dividend Sweden handlas den 9 februari exklusive rätt till aktier i Zoomability

Dividend Sweden har nu beslutat om tidsplanen för den utdelning av aktier i Zoomability som beslutades på årsstämman i december. Det framgår av ett pressmeddelande.

Villkoren är 1:71, innebärande att 71 aktier i Dividend Sweden ger en aktie i Zoomability. Sista dag för handel i Dividend Sweden inklusive rätt till aktier i Zoomability är den 8 februari och aktien handlas exklusive rätt till utdelningen den 9 februari.

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Dividend Sweden

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt