Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Alphahelix-bolag tecknar distributionsavtal i Jordanien

Life science-bolaget Alphahelix dotterbolag Cybergene har ingått ett exklusivt avtal med en ny distributör för sina CE-IVD godkända produkter i Jordanien. Det framgår av ett pressmeddelande.

Avtalet är tecknat med Masoud EST for Medical and Scientific Supplies.

"Det finns stora möjligheter att förbättra tillgängligheten för snabb och kostnadseffektiv prenataldiagnostik i Mellanöstern. Cybergene fortsätter sitt strategiska arbete kring att etablera avtal med distributörer i regionen", heter det.

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Nyheter om Alphahelix

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Alphahelix

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt