Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Rune Andersson-bolaget Antap Capital har nu 2,5 procent av Dala Energi

Antap Capital, som ingår i Mellby Gård-sfären och med Rune Andersson som styrelseledamot, har nu 2,52 procent av kapital och röster i Dala Energi.

Det är Rune Andersson och Di-veteranen Gustaf Tapper som har startat Antap Capital tillsammans. I den svenska delen av portföljen finns aktier för drygt 50 miljoner kronor i vitt skilda branscher, säger Gustaf Tapper till Di.

Love Josefsson
love@finwire.se, 0708-97 44 06
Nyhetsbyrån Finwire

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Nyheter om Dala Energi

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Dala Energi

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt